Köşe Yazıları

TARAF OLMAK

TARAF OLMAK

SON OLARAK YAPTIĞIMIZ DERNEK YÖNETİMİNİN  SEÇİMİNDE   ÇOCUKLUĞUMUN   BAŞLADIĞI  DÖNEMDEN  BERİDİR  YAŞADIĞIMIZ  COĞRAFYANIN  ÖZELLİĞİNDEN KAYNAKLANDIĞINI   SANDIĞIM BAZI  DEĞER  YARGILARIN  MALESEF  BUNCA TEKNOLOJİK UNSURLAR VE   İLETİŞİM ARAÇLARINA  RAĞMEN  HİÇ AMA  HİÇ ANLAMADIĞIM  KÖR  KOKMUŞ  BİR MANTIKLA TARAF OLABİLME DUYGUSUNUN  ŞİMŞEK ÇAKIRYORCASINA ETKİLİ BİR SİLAH OLDUĞUNUN  FARKINA VARMAK İSTEMEDİĞİM  HALDE  BEYİNLERE  ÇAKILARAK FARKINDALIK YARATABİLENLERİ KAYGILI,  ŞAŞKIN , ÖZNEL BİR MANTIKLA İZLEDİM.

ANLAYAMADIĞIM  KALINTILARIN  BİR ANDA  DIŞA VURULUŞUN    İLKEL SONUÇLARINA BAKTIĞIMDA GEÇMİŞ ZAMANIN DEĞERSİZLİĞİ  GELECEK ZAMANIN ANLAMSIZLIĞINI GÖREBİLME  AÇISINIDA DA ÖNEMLİ BULUYORUM . KİMSEYE KIZMAK YADA KİMSEYE TEPKİ VERMEK HİÇ AKLIMA GELMEZDİ  . ÖYLE BİR BOYUT   KAZANDIMKİ  HERŞEYE TEPKİ  VERMEK HERŞEYE GÜCENMEK MANTIĞININ İÇİMDE  YUMAKLAR  HALİNDE  YAŞAMAYA  NEDEN OLAN TARAF MANTIĞINI GİTTİKÇE DAHA KÖTÜ ALGILAMAYA BAŞLADIM. TARAF OLMAYAN   BERTARAF  OLUR SÖZÜDE OLDUKÇA ANLAMLIDIR SANIRIM BU KONUDA.

OYSA NE KADAR SAF TEMİZ DÜŞÜNÜRDÜM. KENDİ HALİNDE  SESSİZ SAKİN SADECE SICAK MERHABALARIN BARINDIĞI BİR LİMANIN KIYILARDA DOĞAL RÜZGARIN  AKIŞIYLA YÖN ALABİLEN YELKENLERİN GİTTİĞİ TARAFLARI BİLİRDİM. YADA YAŞLI  BİR AMCANIN YOLUNU  KAYBETTİĞİNDE SORDUĞU ADRESİ TANIMLARKEN   DOĞUYA , BATIYA , GÜNEYE ,KUZEYE ,AŞAĞI ,YUKARI KAVRAMLARINI  TARAF OLARAK BİLİRDİM.SÖYLENTİLERLE,  HİKAYELERE, GEÇMİŞE ,  GELECEĞE  VE ZAMANIN AKIŞINDAN YAŞANMIŞLIKLARI  OBJEKTİF BİR MANTIKLA TARAFI OLMADIĞIM  SONUÇLARLA YORUMLAMAYI DOĞRU BİLDİM. HAYATIMIZDA VAR OLAN VE BİZLERLE YAŞAYAN BÜYÜKLERİMİZ ELBETTEKİ  BİZLERİ BAZEN TARAFLARA İTMEYE ZORLAMIŞLARDIR. AMA KENDİ ADIMA SÖYLEYEBİLİRİM Kİ  HİÇ  TAFAFI OLAN  BİRİ OLMADIM.HEP KENARDAN İZLEYEN KİMSEYLE ATIŞMAYAN BİR YÖNÜM OLDU.VE BEN BU DOĞRU YÖNÜ KENDİME TARAF SEÇTİM.

EVET SONUÇ OLARAK  BENİM TARAFIM YİNE TARAFSIZ BİR DÜNYADA  TARAF OLMAYAN BİREYLERİN YAŞAYABİLECEKLERİ  AYDINLIK  YARINLARDA ,ÖZGÜRLÜĞÜN ,  SEVGİNİN ,HOŞGÖRÜNÜN  TARAFI OLAN  HERKESE   KOCAMAN  MERHABALARLA  YENİ UFUKLARDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE..

ERCAN ERDOĞAN

 

Facebook Yorumları

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close